Projemize gelen dernek içi ve dışı 167 başvuru dikkatle incelenmiştir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen başvurular kara listeye alınmıştır. Proje koordinatör kurumunun talebi üzerine gelen kriterler de seçim kriterlerine dahil edilmiştir.

İnceleme sürecimiz aşağıdaki gibidir;

Anonimleştirme

Gelen başvurular dernek başkanlığımızca anonimleştirilir. Özgeçmişlerin değerlendirmesi en sona alınır, sadece sorular ve cevaplar bırakılır.

Kurul Ataması

Dernek içinden soru sayısı ve başvuru sayısına göre değerlendirici kurul seçilir. Atanan her bir değerlendiricinin 1 gizli puanlayıcısı daha olur. Böylece bireysel kriter hatalarının azaltılması hedeflenir.

Puanlama Mekanizması

Her bir soruya verilen 2 puanın ortalaması alınır.

Puanlama -5 ve +5 arasında verilir. Sorulara verilen puan, soruların katsayısı ile çarpılır. Bazı projelerde yaşa göre ek puan verilmektedir.

Katılımcıların Belirlenmesi

Sorulara verilen puanlardan sonra özgeçmişlerin puanlaması yapılır. Son olarak, her iki değerlendiricinin verdigi puanların ortalaması ile final puanları dernek başkanı tarafından gözden geçirilir ve tutarsızlıklara karşı kontrol edilir. Tüm bu işlemlerin ardından finalistlerle önce telefonda görüşülür, duyuru yapılır.

Derneğimiz, liyakat esaslı duruşu merkeze almaktadır. Gönüllü ve üyelerine sürekli destek olmakta, projelerde önceliklendirmektedir. Fakat değerlendirmelerin ilk etabında isimler tamamen kapalı olur. Son puanlamada dernek üye ve gönüllülerine destek puanları verilir. Bu puanlar dernekteki gönüllü çalışmalarına göre belirli kriterler gözetilerek verilmektedir.

Dernek yönetici ve denetimcilerinin projelere doğrudan katılım talep hakkı vardır. Bu haklar devredilemez hak olup, yalnızca kişilerin kendisi tarafından -adil limitler gözetilerek- faydalanılabilir.

Proje başvurusu sırasında çok alakasız yanıtlar, boş bırakılan yanıtlar “-5” puan ile yanıtlandırılırken, ilgisiz açıklamalar “0” puanla puanlandırılmaktadır. Genel puanı negatifte kalan kişilerin gönüllülük başvurusu olsa dahi reddedilmektedir.

Sonuçlar

Maintaining Mental Health Through Outdoor Activities projesine, tüm değerlendirmeler sonucunda katılmaya hak kazanan, kabul edilen 3 katılımcı aşağıdaki gibidir;

  1. ÖZLEM T. (Ankara), 64 PUAN
  2. NALAN A. (İstanbul), 57 PUAN
  3. ECEM Ç. (Ankara), 56 PUAN

YEDEK KATILIMCILAR

4. DOĞA SU K. (İzmir), 53 PUAN

5. AHMET EMRE K. (Ankara), 53 PUAN

6. IŞINSU K. (Yalova), 52 PUAN

Katılımcılarımızı tebrik eder, yedek katılımcılara bol şans dileriz.

Gönüllülük başvurusu onaylanan adaylarımıza e-posta yoluyla dönüş yapacağız. Spam (gereksiz) e-posta kutunuzu kontrol etmeyi ve bizi takip etmeyi unutmayın.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.